Bezpieczne wakacje

Rokrocznie podczas wakacji w mediach słychać o różnego rodzaju wypadkach, które miały miejsce w wodzie. Najczęściej oczywiście dochodzi do utonięcia odcinek jednak równie często zdarzają się urazy kręgosłupa. Przeważnie podczas skoków na główkę do wody. Często kończą się one kalectwem na całe życie i przywiązaniem do wózka inwalidzkiego. Oczywiście również zdarzają się często poparzenia słoneczne jak i udary. Zazwyczaj jest tak, że zdecydowanej w większości tych wypadków można było zapobiec stosując kilka podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą.  Jeżeli decydujemy się na wczasy nad jeziorem Kaszuby to  z całą pewnością warto jest zrobić wszystko aby były to bezpieczne wakacje i abyśmy szczęśliwi powrócili do domu.

Kiedy szykujemy się do wyjazdu wakacyjnego, przeważnie myślimy o tym co do załatwienia jest tu i teraz. Pakowanie czy też przegląd sprawności samochodu. Mało jednak kiedy myślimy o zasadach bezpieczeństwa będąc już na miejscu. Wybierając się na wczasy nad jeziorem Kaszuby i sugerując się tym że jest blisko często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Niestety jest to bardzo duży błąd, bez względu na to gdzie spędzamy urlop zawsze musimy mieć wystarczająco dużo zdrowego rozsądku i przewidywać możliwe zagrożenia.

Na przykład jednym z warunków bezpiecznego spędzania urlop nad jeziorem jest kąpanie się w dozwolonych miejscach. Bardzo ważne jest to aby sprawdzać gdzie wchodzimy do wody i do jakiej wody wchodzimy. Czasami jeżeli nie widzimy dna mogą trafić się nam różnego rodzaju przykre niespodzianki. Jeżeli nad jeziorem jesteśmy z dziećmi to kategorycznie powinniśmy kąpać się tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych i najlepiej jeżeli są to miejsca strzeżone.

Wówczas mamy pewność co do tego jaki jest rodzaj dna oraz co bardzo ważne jaka jest głębokość. Zwłaszcza w przypadku małych dzieci musimy mieć pewność, że dziecko nie wpadnie w jakąś dziurę podczas zabawy w wodzie.

 

Zachowując te kilka zasad zdrowego rozsądku mamy sporą szansę na to, żeby bezpiecznie wrócić do domu po urlopie.

Add Comment